ESET, spol. s r.o.

O spoločnosti

Spoločnosť ESET vstúpila do života ako priekopník v oblasti antivírusovej ochrany a vytvára oceňovaný softvér na detekciu hrozieb. Naším cieľom je zabezpečiť, aby si každý mohol vychutnávať úžasné príležitosti, ktoré nám prinášajú technológie. Naše bezpečnostné riešenia dnes využívajú firmy a spotrebitelia vo viac ako 200 krajinách.

Veľký dôraz kladieme na výskum a vývoj. Okrem regionálnych centier budujeme aj sieť technologických centier po celom svete.

Oblasť pôsobenia: IT a telekomunikácie
Doba pôsobenia na slovenskom trhu: viac ako 25 rokov
Počet ľudí, ktorých firma zamestnáva na Slovensku: 251-1000 zamestnancov

Chcem dať hlas tejto firme

Benefity

 • Firemné akcie
 • Nápoje zadarmo (káva; čaj; minerálky;...)
 • Odborné vzdelávanie a účasť na konferenciách
 • Oddychová a relaxačná miestnosť
 • Odkúpenie nepotrebného firemného majetku za zvýhodnených podmienok
 • Ovocie na pracovisku
 • Práca z domu
 • Preplatenie dopravy do práce
 • Príspevok spoločnosti na dôchodkové sporenie
 • Sick day a preplatené voľno na zotavenie
 • Strava nad rámec zákona

Dobrovoľnícke aktivity

Dobrovoľníctvo v ESETe podporujeme už od roku 2010. Vtedy sme sa prvýkrát zapojili do najväčšieho podujatia firemného dobrovoľníctva Naše Mesto, čo sa stalo každoročnou tradíciou. V roku 2018 sa do Nášho Mesta zapojilo 105 našich zamestnancov (vyše 12 percent z celkového počtu). Manuálne pomohli bratislavskej Cyklokuchyni a Múzeu petržalského opevnenia, či strávili deň v Dome seniorov Sun Rise. V Košiciach zase maľovali plot a vyrábali lavičky v Centre voľného času.
Na základe výsledkov interného prieskumu o dobrovoľníctve sme v roku 2018 vytvorili Zamestnanecký dobrovoľnícky program s cieľom podporiť firemné dobrovoľníctvo. ESET uvoľňuje svojich zamestnancov, aby mali možnosť venovať osem hodín práce za rok v prospech komunity a aktívneho pôsobenia na zmysluplných projektoch prostredníctvom dobrovoľníctva zamestnancov a až osem hodín za mesiac expertnému firemnému dobrovoľníctvu, pre firmou vybrané projekty vopred schválených organizácií.
V roku 2018 ESET ako člen Business Leaders Forum, združenia firiem hlásiacich sa k zodpovednému podnikaniu, spolu s niekoľkými ďalšími firmami pracoval na spustení iniciatívy Digital Skills. Jej cieľom je predstaviť učiteľom informatiky nové možnosti, ako na hodinách pracovať s deťmi vďaka hravému programovaniu code.org, ako aj predstaviť možnosti a dôležitosť výučby digitálnej bezpečnosti.
Každý rok sa aktívne zapájame aj do ďalších charitatívnych akcií. Jednou z nich je celosvetová kampaň Giving Tuesday, ku ktorej sa v roku 2018 ESET pripojil po druhýkrát a podporili sme organizácie zamerané na vzdelávanie, boj proti korupcii a pomoc deťom z málo podnetného chudobného prostredia. Nadácia ESET každý príspevok, ktorým zamestnanci ESETu a sympatizanti prispeli jednej z troch vybraných organizácií, navýšila o rovnakú sumu. Počas kampane Giving Tuesday, sme zorganizovali vianočný charitatívny punč, ktorý sme spojili so zbierkou na projekt Omama združenia Cesta von.
Sme hrdí na to, že naši zamestnanci sa pre dobrú vec neváhajú dokonca hodiť do blata. Každý rok v júli sa nám podarí vytvoriť bežecký tím, ktorý zdolá náročné preteky Tvrďák v Čunove pri Bratislave. V roku 2018 sa do Tvrďáka zapojilo 14 našich zamestnancov s rodinnými príslušníkmi.
S nápadmi angažovať sa v pomoci komunite u nás prichádzajú sami zamestnanci. Z manuálnej pomoci sa naše „dobrovoľníčenie“ rozrástlo aj na pro bono tréningy pre neziskovky či prednášky o bezpečnosti na internete. Od roku 2016 podporujeme angažovanosť našich zamestnancov v ich lokálnej komunite aj prostredníctvom Zamestnaneckého grantového programu Nadácie ESET.
Hoci ESET nie je vnímaný ako vedecká inštitúcia, v skutočnosti je práve výskum v oblasti bezpečnosti informačných technológií jednou z našich nosných aktivít. Preto sa pri príležitosti 30. výročia našej technológie majitelia spoločnosti ESET rozhodli podporiť práve vedecké poznanie a priniesť pozitívnu zmenu do oblasti vedy a výskumu na Slovensku. V roku 2018 sme začali s prípravami na spustenie prestížnej ESET Science Award, ktorou chceme podporiť výnimočných slovenských vedcov, mladých vedcov a vedeckých pedagógov. Chceli by sme tak upozorniť na aktuálnu situáciu vo vede a výskume na Slovensku, priblížiť a popularizovať vedu a výskum, priniesť slovenskej spoločnosti nové pozitívne vzory z vedecko-výskumného prostredia a v nemalej miere aj dostať slovenských vedcov do medzinárodného povedomia.

Ocenenia, certifikáty udelené firme

Veľmi si vážime, že sa pravidelne umiestňujeme na popredných pozíciách ocenení udeľovaných prestížnymi slovenskými i zahraničnými médiami.
• TREND TOP Firma roka 2018 – 1. miesto
• Forbes - Ocenenie Osobnosť roka 2017
• TREND TOP Firma roka 2017 - 1. miesto
• Virus Bulletin – 100 VB100 Awards
• TREND TOP Firma roka 2016 - 1. miesto
• TREND TOP Firma roka 2015 - 2. miesto
• TREND TOP Firma roka 2014 - 2. miesto
• TREND TOP Firma roka 2013 - 3. miesto
• TREND TOP Firma roka 2010 - 1. miesto
• Via Bona 2009 - Čestné uznanie za rozvoj vzdelávania a zodpovedný prístup k zamestnancom
• TREND TOP Firma roka 2009 - 1. miesto
• TREND TOP Firma roka 2008 - 1. miesto

Prečo by sme sa práve my mali stať Najatraktívnejším zamestnávateľom

Spoločnosť ESET pôsobí na Slovensku už viac ako 30 rokov. Za ten čas sme sa vďaka odhodlanosti našich slovenských majiteľov, ako aj nasadeniu našich zamestnancov vypracovali na jednu z najúspešnejších slovenských spoločností a v súčasnosti patríme medzi TOP 5 firiem na globálnom trhu s bezpečnostným softvérom. Globálny úspech spoločnosti a jej rast naštartoval v roku 1998 zisk prvého stopercentného hodnotenia prestížneho britského časopisu Virus Bulletin. V roku 2016 sme získali toto ocenenie po 100-krát za ten istý produkt.

Dnes firma vďačí za svoj úspech viac ako 1600 zamestnancom po celom svete – nárastli sme z 3 zamestnancov z roku 1987 a 135 zamestnancov z roku 2006. Viac ako 800 z nich pracuje na Slovensku, v hlavnom sídle ESETu.

ESET by bez nich nebol tým, čím je. Preto je pre nás nesmierne dôležité, aby boli spokojní a motivovaní. Touto filozofiou sa každodenne riadime aj pri vytváraní pracovných podmienok, ako aj podmienok pre ich rozvoj.

Snažíme sa, aby sa naši zamestnanci v práci cítili príjemne a ako doma. V našich priestoroch si môžu vychutnať relaxačné zóny vybavené rôznymi druhmi hier, kuchynky s nekonečným množstvom čaju, kávy a nealkoholických nápojov a mnoho ďalších dôležitých detailov, ktoré urobia ich pracovné prostredie útulné, teplé a pohodlné.

Sme verní našim zásadám a hodnotám, na ktorých sme boli založení, a zostávame nezávislí aj pri zdolávaní nových výziev.

Pre našich ľudí budujeme novú centrálu, ktorá sa stane nov‎ým centrom inovácií a kreativity v Bratislave. Súčasťou by mal byť byť aj podnikateľský inkubátor, v ktorom podporíme start-up projekty a tiež priestory pre študentov.

Fotogaléria

Kontakty

© 2015 Profesia, Všetky práva vyhradené! PROFESIA.SK je členom skupiny Alma Media

PROFESIA.SK - všetko o práci