Národná banka Slovenska

O spoločnosti

Národná banka Slovenska je centrálnou bankou Slovenskej republiky. Od 1.1. 2009 je Národná banka Slovenska súčasťou Eurosystému. V spolupráci s ECB a ostatnými centrálnymi bankami krajín eurozóny má prvotný cieľ udržiavať cenovú stabilitu v eurozóne. V rámci Eurosystému je úlohou NBS prispievať k zabezpečeniu menovej politiky, devízových operácií a rezerv, vydávania eurových bankoviek a mincí, platobného styku, zberu a zostavovaniu štatistík, medzinárodnej spolupráce, vzájomnej spolupráce a podpore centrálnych bánk a finančnej stability. Vykonáva tiež dohľad nad finančným trhom.

Oblasť pôsobenia: Bankovníctvo, financie a poisťovníctvo
Doba pôsobenia na slovenskom trhu: viac ako 25 rokov
Počet ľudí, ktorých firma zamestnáva na Slovensku: 1001 - 5000 zamestnancov

Benefity

 • Dovolenka navyše
 • Firemné akcie
 • Flexibilný pracovný čas
 • Jazykové vzdelávanie
 • Nadštandardná zdravotná starostlivosť
 • Odborné vzdelávanie a účasť na konferenciách
 • Pôžičky pre zamestnancov
 • Práca z domu
 • Príspevok na dovolenku
 • Príspevok spoločnosti na dôchodkové sporenie
 • Sick day a preplatené voľno na zotavenie

Dobrovoľnícke aktivity

NBS sa každoročne aktívne zapája do celoslovenskej súťaže „Do práce na bicykli“. Dosiahli sme viacero úspechov – v roku 2016 dokonca prvé miesto v počte zapojených zamestnancov. V roku 2018 naši kolegovia z tímu Biatec na kolesách zvíťazili v Bratislavskom kraji v počte najazdených kilometrov a jeden z členov tohto tímu vyhral prvé miesto v individuálnej súťaži, taktiež v rámci Bratislavského kraja.

Ocenenia, certifikáty udelené firme

Prečo by sme sa práve my mali stať Najatraktívnejším zamestnávateľom

Sme stabilný zamestnávateľ, ktorý ponúka uplatnenie v širokom spektre pracovných oblastí. Spomedzi zamestnancov u nás prevažujú ekonomickí, právnickí a matematickí experti, no uplatnenie u nás nájdu aj IT špecialisti, výskumníci, technickí experti či ďalší odborníci.
Záleží nám na tom, aby naši zamestnanci boli motivovaní a spokojní, preto im ponúkame veľa príležitostí na ďalšie vzdelávanie, profesionálny rozvoj ako aj množstvo zaujímavých benefitov. Umožňujeme im spolupracovať so zahraničnými expertmi, renomovanými európskymi inštitúciami a centrálnymi bankami a participovať v medzinárodných pracovných skupinách či v medzinárodných dohliadacích tímoch.
Naši zamestnanci pracujú v profesionálnych tímoch, podieľajú sa na tvorbe celoeurópskych pravidiel vo finančnom sektore, zabezpečujú platobné operácie pre všetkých obyvateľov a organizácie na Slovensku, významne prispievajú k zlepšeniu ochrany finančných spotrebiteľov, ich analýzy sa využívajú na tvorbu hospodárskej politiky krajiny.
Máme sympatických spolupracovníkov a príjemnú pracovnú atmosféru. Zamestnanci oceňujú, že hlavná budova NBS je veľmi dobre dostupná mestskou hromadnou dopravou a nachádza sa neďaleko hlavnej vlakovej stanice.

Fotogaléria

Kontakty


Iné kontakty:
Pracovné ponuky

© 2015 Profesia, Všetky práva vyhradené! PROFESIA.SK je členom skupiny Alma Media

PROFESIA.SK - všetko o práci